Devet dana, 1650 programera i 15 IT organizacija donose nam informacije od neprocenjivog značaja za srpsku IT scenu – od strašnog saznanja da preko dve trećine programera u Srbiji nisu plaćeni za prekovremeni rad preko obećavajućih vesti da je posećenost na raznovrsnim IT događajima u zemlji u porastu, do sjajnih komentara kolega inženjera o tome šta i kako može biti bolje.
IT Serbia Podcast od 2 postaje 3 i dobrodošlicu želi Nemanji Čedomiroviću, novom voditelju, koji sa Milošem Đekićem govori o rezultatima prve ankete sprovedene u režiji čak 15 IT organizacija…
U sastavljanju ankete su učestvovali i podržavaju je Agile Coaching Serbia, DaFED, Drupal Srbija, Hadoop Srbija, HeapSpace, Honorarci.rs, IT Serbia Podcast, JS Belgrade, LevelUp, PHP Srbija, Silicone Drinkabout, Startit, Unity Srbija, WP Srbija i Webinarium.
Korisni linkovi:
Sasa
November 2, 2015 @ 18:24
Ako mozes MIlose, da obratis paznju na to “ts” nakon sto progutas “knedlu” da ne naglasavas posebno :) Nadam se da te nisam uvredio ovom dobronamernom sugestijom. Ne ocukujem da objavite ovaj komentar, nego da obratis na to paznju ako moze, svi smo od emocija i imamo tu i tamo tremu tako da je sve to razumljivo.
Miloš Đekić
November 2, 2015 @ 20:46
Priznajem, nisam skontao na šta misliš :D Ali definitivno, ako uspeš da mi obrazložiš, obratiću pažnju! Nisam još uvek privikao na audio content, a oprema nam nije vrhunska (radimo na tome).
Sasa
November 3, 2015 @ 01:57
Ma dobri su snimci, kvalitet ok, nego npr dok pricas, na 35. sekundi, pa 1:21, pa 1:46 itd se cuje co “ts” ili “tc”. Minorna stvar nego mi eto skrece paznju pa reko’ da ti kazem :) Preslusao sam ceo snimak i sadrzaj sam prokomentarisao u ovih drugim komentarima, sve pohvale i radite jos bolje (da ne kazem samo tako nastavite :) )
Sasa
November 2, 2015 @ 18:34
I meni se cini da su malo stali za razvojem Sublime-a, a nije da nema sta barem da se popravi a kamoli doda.
Sasa
November 2, 2015 @ 18:38
PHPStorm je izuzetno dobar, ali ja to ili ne umem da podesim ili mi je masina spora, tako da mi je vrlo spor pa i neupotrebljiv
Sasa
November 2, 2015 @ 18:39
Da, Netbeans mi se u nacelu svidja, ali sve te Java apps su mi spore i izbegavam.
Sasa
November 2, 2015 @ 18:45
Zvanje vs. znanje. Diploma je bitna. U ITu, ma gde god okacio diplomu, nece doneti neku vrednost :) U nekim oblastima je prosto preduslov za posao. Ali je i nakon odlaganja zavrsetka formalnog obrazovanja, vrlo pozeljno zaokruziti taj formalni deo i nastaviti sa neformalnim (samo)obrazovanjem i poslom.
Sasa
November 2, 2015 @ 18:49
Pozdrzavam Nemanjin stav u vezi sa strucnim knjigama. Btw, https://www.agilizing.us/ kod mene u Chromeu ne radi.
Nemanja Čedomirović
November 2, 2015 @ 20:52
Sasa, hvala na komentaru. Ja sam sada proverio i deluje mi da radi sajt ok. Ako i dalje primetis da ne radi kako treba, javi pa ispravljamo.
Hvala!
Sasa
November 2, 2015 @ 18:54
Slazem se za konferencije. Pasivnost je u pitanju. Mene je licno mrzelo da odlazim, iako shvatam da je jedna od glavnih prednost takvih skupova ako nista drugo, upoznavanje sa ljudima iz srodnih bransi. Drugo, ne razumem tacan “benefit” :) tj prednost formalnog clanstva u PHPSrbija, iako podrzavam tu organizaciju tj udruzenje.
Sasa
November 2, 2015 @ 18:55
Ok, spremite +2 piva. Hvala :)
Sasa
November 2, 2015 @ 18:56
Jednostavan refresh ove stranice uveceva broj pregleda btw.
Sasa
November 2, 2015 @ 18:59
Ne svidja mi se sto u IT ima relativno malo “zenskog sveta”.
Sasa
November 2, 2015 @ 19:14
Ovaj podkast donosi jednu novu dimenziju i nama koji bar do sada nismo posecivali konferencije i radimo iskljucivo od kuce i trendove pratimo iskljucivo preko weba.
Miloš Đekić
November 2, 2015 @ 20:47
Na prvoj konferenciji na kojoj se pojaviš a da smo Nemanja ili ja prisutni makar hologramski imaš pivo :)
Sasa
November 3, 2015 @ 01:51
Ma mani vopi :) bitno ‘se mi vidimo i popricamo a nacicemo vec neku temu :)
Sasa
November 2, 2015 @ 19:17
Dajete vrlo realisticne komentare moram da primetim.
Tihomir Opačić
November 9, 2015 @ 10:09
Nemanja i Miloše, super je epizoda. Slažem se sa kompletnom analizom anketnih rezultata, ali bih hteo da se osvrnem na važnost sertifikata iz ugla vlasnika firme: Ukoliko neka firma reklamira svoje usluge sloganima poput “Certified Magento development service” ili “Certified Zend Development Service” ili možda “Certified Hubspot Inbound Marketing Professionals”, jasno je da su pojedinci zaposleni u firmi nosioci sertifikata, a ne sama firma. Odlaskom sertifikovanih profesionalaca iz firme, ni firma više ne može da se zove sertifikovanim partnerom iz navedene oblasti. Dakle, pojedinac nosilac sertifikata iz određene oblasti je veoma bitan za kompaniju u kojoj radi jer je on direktan nosilac same mogućnosti da se konkretna firma bavi određenom delatnošću i reklamira na određen način. Redovan je slučaj da firma ne može da se nađe na listi “preferred suppliers” ukoliko nema ni jednog nosioca sertifikata potrebnih da se opravda kvalitet usluge koja je potrebna da se izvrši.
Dakle, vrednost sertifikata nije samo u tome da li ste nešto naučili tokom procesa sticanja sertifikata, već postoji i izuzetno velika poslovna vrednost za firmu za koju radite, koja će na osnovu vaše sertifikacije steći povoljne poslovne pozicije.
Nemanja Čedomirović
November 15, 2015 @ 17:16
Good point! Sa te strane tako gledano, jeste važno da kompanije ulažu u sertifikovanje svojih zaposlenih.